5. 3. 2020 | Jaromír Orel

10 let dobrého cestování v Malém Tibetu v Portale

Tiskové zprávy
Městská kina
Cafe Portal

Do Cafe Portal v Uherském Hradišti zavítá v úterý 10. 3. Jiří Sázel (Brontosauři v Himalájích), který jezdí do Malého Tibetu již 10 let. Poprvé tam vyrazil v roce 2008 a jako dobrovolník vyučoval děti a pomáhal na stavbě. Mezitím založil neziskovku Brontosauři v Himálajích, která bere do Malého Tibetu každý rok 60 lidí, kteří zde chtějí cestovat a také pomáhat.

Během pořadu, který začíná v 19:30, bude k vidění film Dobré úmysly. Na přednášce se dozvíte, co všechno jde v Malém Tibetu vidět a zažít, a co dělat a nedělat abyste tamním obyvatelům skutečně pomohli. Vstupné dobrovolné.

Spojit cestování a pomoc se zdá jako super nápad. Dobré úmysly se však nemusí vždy zcela trefit do černého. Jirka viděl, jak jeden obyvatel Malého Tibetu dostal k narozeninám ze zahraniční pračku, kterou 10 nepoužil, protože neměl vodu, prášek a odpad… Jak se vesnici o 200 obyvatelích dvě české neziskovky postavily každá vlastní školu. Jak parta dobrovolníků chtěla pomoci, ale zapsala se tamním obyvatelům pouze obrovskou chlastačkou v tamní hospodě, a potom se mezi sebou poprala, když jim Dalajláma řekl, že z kapacitních důvodu vezme na audienci jenom polovinu. Jirka však taky viděl, jak mu pod rukama vyrostla škola pro 250 dětí, které získaly nejlepší studijní výsledky v okrese a taky finanční podporu 14. Dalajlámy.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.