19. 3. 2013 | Ivan Vacke

"3 strážníci" ve Veselí nad Moravou zazářili

Tiskové zprávy
Ve skvělé atmosféře proběhla v neděli 10. března další repríza inscenace "3 strážníci". Tentokrát ve vkusně a účelně zrekonstruovaném sálu kulturního domu ve Veselí nad Moravou

Ve skvělé atmosféře proběhla v neděli 10. března další repríza  inscenace "3 strážníci". Tentokrát ve vkusně a účelně zrekonstruovaném sálu kulturního domu ve Veselí nad Moravou. Jaroslav Ježek, V+W a jejich skladby v interpretaci charismatické pětice a neobyčejný Ježkův životní osud opět zaútočily na emoce přítomného publika a během hodinu a půl trvající produkce všechny přesvědčily, že takto strávený čas není marný. Děkovačka byla opět "přídavková" a smíchu i slz bylo v průběhu večera přehršle. A není divu. Životní příběh člověka poznamenaného zdravotními handicapy (natruc osudu ale zcela vnořeného do hudební tvorby) je sice v jádru téma vážné, přesto i zde nachází autor Ivo Kučera prostor pro humor, který byl pro Voskovce, Wericha a Ježka typický. Šestnáct písní ve vícehlasém provedení z dílny nesmrtelné autorské trojice emotivní zážitek výrazně umocňuje. Jak představení okomentovala partnerská Televize  Slovácko můžete vidět ve video reportáži zde: http://www.youtube.com/watch?v=5TdylgNPo3Y&feature=player_embedded. Naživo se oblíbená inscenace ukáže opět na své domovské Malé scéně Slováckého divadla v polovině května. Předtím ale ještě uzavře jarní zájezdovou sérii představením v Brně na scéně proslulého Buranteatru.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.