21. 10. 2018 | Jaromír Orel

Antidiskotéka Jiřího Černého: Hudba v roce 1968 a já

Tiskové zprávy
Městská kina
Cafe Portal

Známý hudební kritik a publicista Jiří Černý zavítá ve čtvrtek 25. 10. do Uherského Hradiště, aby zavzpomínal na rok 1968. Nejdříve v kině Hvězda v 16 hodin uvede legendární film režiséra Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci a se svou Antidiskotékou se pak přesune do Cafe Portal. Tentokrát se nezaměří na tvorbu jednoho konkrétního interpreta či skupiny, ale na rok 1968, který znamenal revoluci i v hudbě.

Téměř už legendární film režiséra Vojtěcha Jasného začíná v jedné malebné moravské vesnici v květnu 1945. Lidé tady prožívají nejkrásnější dny svého života, večer se všichni scházejí v hospodě U Vola při vínku a muzice, kde hlavní prim vede bezstarostný piják Zášínek. Přichází však únor 1948. Vesnice se rozděluje na dva nesmiřitelné tábory. Poklidné časy rodáků končí... Vojtěch Jasný ve filmu, který mu mimo jiné přinesl cenu za režii z MFF v Cannes 1968, poskytl mimořádnou příležitost plejádě našich hereckých osobností a životní roli nabídl především Radoslavu Brzobohatému.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.