14. 3. 2019 | Jaromír Orel

Antidiskotéka Jiřího Černého věnovaná Glenu Hansardovi

Tiskové zprávy
Městská kina
Cafe Portal

Nesmrtelný hudební kritik Jiří Černý opět zamíří do Uherského Hradiště. V Cafe Portal ve své Antidiskotéce ve čtvrtek 21. 3. od 19 hodin představí irského hudebníka Glena Hansarda, jehož životní i hudební pouť je velmi spojena i s Českou republikou.

Černý uvede také pověstný irský hudební film The Commitments, jehož projekce v rámci Zlatého fondu kinematografie začíná tentýž den v kině Hvězda v 16 hodin.

Glen Hansard se u nás objevil poprvé v roce 2001, když odehrál tři koncerty v Praze. Ve stejném roce jeho skupina odehrála koncert na hudebním festivalu Valašský špalíček ve Valašském Meziříčí. Zde poznal Markétu Irglovou, talentovou mladou klavíristku. S Markétou začal nejdříve vystupovat na koncertech, později spolu natočili desku The Swell Season a v roce 2006 film Once, díky kterému se masově proslavili po celém světě.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.