3. 5. 2019 | Jaromír Orel

Argentinský bluesman Daniel de Vita zazáří i v Míru

Tiskové zprávy
Městská kina
Klub Mír

Daniel de Vita je kytarista a zpěvák z Buenos Aires, který na světové bluesové scéně rozhodně není žádným nováč­kem. Poprvé byl Daniel na evropském turné v létě 2017, kdy odehrál 31 koncertů v Barceloně, Madridu, Toulouse, Rennes, Nantes, Milanu, Vídni, Praze a dalších městech.

Během svého třetího evropského turné krom světových metropolí zavítá také do Uherského Hradiště! Koncert včetně afterparty se v klubu Mír koná v sobotu 11. 5. od 20:30.

Svým prvním sólovým albem "Southside Blues" z roku 2015 vzdává Daniel hold bluesovým velikánům jako Muddy Waters, Little Walter, Memphis Slim nebo John Brim. Album bylo vydáno v Latinské Americe nezávislým vydavatelstvím a v Evropě pod The Catty Town Record Company. Daniel je velký fanda blues a také zvukový inženýr, který k dosažení autentičnosti zvuku použil ve studiu stejné metody jako Chess Record Company v padesátých letech. Odměnou mu pak byly pozitivní ohlasy a recenze v publikacích jako Blues Junction.com, Blues Blast Magazine nebo The Alternate Roots, ve kterých se dostává albu velkého uznání.

O dva roky později následovalo evropské turné. Mezi 31 koncerty byla tehdy i Praha. V listopadu 2017 pak vychází jeho druhé album "Third World Guitars". V loňském roce jel Daniel druhé evropské turné, při kterém účinkoval například na irském festivalu The Blues and Roots Festival a německém Hamburg Blues Nights. Koncem loňského roku vyšlo Danielovo třetí album. Tentokrát jde o živou nahrávku "Live at Blues Baltica" z německého Eutinu, která je autentickou ukázkou Danielova ryzího nasazení při každém vystoupení.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.