17. 1. 2014 | Jaromír Orel

Balet v kině: Giselle živě z Londýna

Tiskové zprávy
Druhým titulem Baletní sezóny v kině Hvězda bude Giselle (pondělí 27. 1. od 20.15 hod.) – balet, který vyniká podmanivým spojením lidských vášní, nadpřirozených sil a sebeobětující lásky

Druhým titulem Baletní sezóny v kině Hvězda bude Giselle (pondělí 27. 1. od 20.15 hod.) – balet, který vyniká podmanivým spojením lidských vášní, nadpřirozených sil a sebeobětující lásky.

Produkce Sira Petera Wrighta postihuje atmosféru tohoto velkého baletu romantismu zvláště v dokonalosti jeho „bílého dějství“ s přízračnými dívkami ve velkolepých obrazech lesní scény; je to jedna z nejslavnějších scén pro baletní sbor. Giselle tančí s lehkostí a křehce, vyvolává dojem, jako by se vznášela v mlze. Giselle je jednou z nejoblíbenějších a nejobdivovanějších produkcí londýnského Královského baletu, která zachovává stále svěžího ducha originálu z roku 1841. Hlavních rolí se zhostí Natalia Osipova – nová primabalerína Královského baletu a zkušený kubánský tanečník Carlos Acosta.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.