14. 10. 2019 | Jaromír Orel

Báseň o lidech a andělech Cirku La Putyka ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Městská kina

Kultovní představení Cirku La Putyka Up End Down s nespočtem repríz u nás i v zahraničí a pyšnící se i oceněním Divadelních novin za Inscenaci roku 2010 v kategorii Tanec a balet, zamíří také do kina Hvězda v Uherském Hradišti.

Projekce záznamu představení z pražského divadla Jatka78 v unikátním provedení za doprovodu živého symfonického orchestru tu začíná v sobotu 19. 10. ve 20:30.

Up End Down je novocirkusová báseň o andělech a lidech, křižovatka nebe a země, narození a smrti, vzpomínek a přítomnosti, vzletů a pádů. Populární filmová a divadelní kritička Tereza Spáčilová Up End Down pro iDnes.cz recenzovala takto:

„Novocirkusová báseň o lidech a andělech nechává vše, co Novák dosud dělal, několik světelných let za sebou (...) Je autor pokorný, pro kterého je prvořadý obsah a tvar, nikoli šok nebo exhibice. Divákovi tak nabízí fantastický smyslový zážitek, zároveň mu však ponechává dostatek prostoru, aby si vychutnal i ryze poetické pasáže. Současně se tak smějeme i přemýšlíme, tajíme dech i pláčeme; a všeho je tu tak akorát.”

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.