14. 3. 2013 | Jaromír Orel

Bio Nostalgie připomene jedinečný humor Jaroslava Haška

Tiskové zprávy
Nejvíce překládaný český autor napsal krom světoznámých Osudů dobrého vojáka Švejka také množství drobných povídek a humoresek. Několik se jich dočkalo i zfilmování. První čtveřici představuje snímek Haškovy povídky ze starého mocnářství (1952), jenž program Bio Nostalgie v kině Hvězda nabídne v úterý 19. 3. od 15 hodin

Kdo by neznal Jaroslava Haška... Nejvíce překládaný český autor napsal krom světoznámých Osudů dobrého vojáka Švejka také množství drobných povídek a humoresek. Několik se jich dočkalo i zfilmování. První čtveřici představuje snímek Haškovy povídky ze starého mocnářství (1952), jenž program Bio Nostalgie v kině Hvězda nabídne v úterý 19. 3. od 15 hodin.

„Povídky Polévka pro chudé, Schůze obecního zastupitelstva v Mejdlovarech, Trampoty pana Tenkráta a Vzpoura trestance Šejby v pojetí režiséra Miroslava Hubáčka mají tu výhodu, že nejsou tendenčně pojaty a 50. léta na jejich zpracování nejsou takřka znát,“ podotýká k satiře nabité tehdejší hereckou elitou Jaromír Orel z Městských kin Uherské Hradiště.

Nový program Bio Nostalgie, který promítá vždy jednou měsíčně starší, nenáročný film převážně z československé produkce, mohou diváci nad 60 let navštívit za pouhých 30 Kč, ostatní veřejnost zaplatí o deset korun více.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.