7. 12. 2018 | Jaromír Orel

Birminghamský koncert na oslavu Ozzyho sedmi křížků

Tiskové zprávy
Městská kina

Když jako teenager skromně začínal s Geezerem Butlerem ve skupině Rare Breed, určitě netušil, že se zanedlouho stane zpěvákem kultovních Black Sabbath. V pondělí 3. 12. oslaví legenda heavy metalu Ozzy Osbourne své 70. narozeniny.

Skupina, která už půl století ovlivňuje muzikanty všech žánrů, nadobro skončila. Na oslavu Ozzyho jubilea však kino Hvězda Uherské Hradiště promítne ve středu 12. 12. ve 20:00 poslední vystoupení kapely v Birminghamu, zaznamenané v hudebním dokumentu Black Sabbath - The End Of The End. Skladby, které zazněly na derniérovém pódiu, doplňují exkluzivní zákulisní záběry a osobní rozhovory, v nichž kapela vzpomíná na desetiletí společného působení.

Ozzy je ve formě. Jeho zpěv působí naláhavě a zoufale zároveň. Mladý bicmen Tommy Clufetos, který z Black Sabbath hraje od roku 2012, dodává virtuozitě veteránů potřebnou drtivou sílu. I po 50 letech dokázala kapela ukázat svou sílu bez větších kompromisů. Skladby, které zazněly na derniérovém podiu, ve filmu doplní exkluzivní zákulisní záběry a osobní rozhovory, v nichž kapela vzpomíná na desetiletí společného působení. Kamera navštíví také nahrávací studio, v němž si rockeři střihnou staré skladby, které nikdy nezazněly před živým publikem. Film jako ‚poslední slovo‘ největší heavymetalové kapely všech dob natočil Dick Carruthers, ostřílený režisér řady velkých hudebních snímků.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.