4. 4. 2019 | Jaromír Orel

Brilantní Iréne Theorin v roli Giocondy živě z Barcelony

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Program Kulturních delikates v kině Hvězda Uherské Hradiště se chýlí ke svému konci. V sezóně 2018/2019 nabídne Hvězda poslední dva tituly: ve středu 10. 4. přímý přenos opery La Gioconda z Gran Teatre del Liceu v Barceloně a v neděli 19. 5. baletní představení Carmen Suita, Petruška moskevského Bolšoj baletu.

V Barceloně se ve své dlouho očekávané roli Giocondy přestaví Iréne Theorin, jež je oslavována coby jedna z nejlepších divadelních sopranistek současnosti a v Liceu si například vysloužila dlouhé ovace za své výkony ve Wagnerových operách. Středeční přímý přenos začíná ve 20 hodin.

Nacházíme se v Benátkách 17. století, kde Enzo Grimaldo opouští nebohou Giocondu, jejíž matka La Cieca je obviněna z čarodějnictví. Enzo je nyní zamilovaný do Laury, manželky Alvise. Toto symbolické dílo z období mezi Verdiho největší slávou a počátkem verismu, je Ponchielliho nejznámější operou. Vedle slavného „Tance hodin“ a árie, již zpívá Gioconda v okamžiku své sebevraždy, zazní v této opeře mnoho dalších jedinečných lyrických příkladů post-romantické citlivosti. Mezi další klíčové aspekty patří mistrovská instrumentace a vokální styl rolí Laury, La Ciecy, Enza Grimalda či Barnaby.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.