20. 9. 2018 | Jaromír Orel

Bubeníci "rozbijí" Mír dvěma tunami nástrojů!

Tiskové zprávy
Městská kina
Klub Mír

Slet bubeníků vstupuje již do 17. ročníku. Festival věnovaný jednomu z nejstarších hudebních nástrojů zavítá během dvou týdnů do Čech i na Moravu a nabídne celkem 15 koncertů. Chybět mezi nimi opět nebude ani Uherské Hradiště, kde soubor vybraných vynikajících bubeníků vystoupí v sobotu 20. 10 od 20:00. Celkem se na pódiu rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů, kláves a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Diváci, kteří využíjí předprodeje, mohou do konce září lístky na koncert pořídit o stokorunu levněji.

Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají z různých zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domovských skupin. Napřed se na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně vzývají hledačství a hudební inspiraci. Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů a etnických vlivů a každoročně tak vznikají nové skladby.

Letos bude projekt zaměřen na 100 let výročí Československa / 100 let od zániku Rakouska-Uherska, kdy vznikly nové státy: Československo, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, státy Jugoslávie.. ad.

ALL STAR TEAM 2018

Pavel Fajt …bubny, octobany, elektronika wavedrum, zpěv
Pavel Koudelka …bubny souprava, zpěv
Miloš Vacík… surda, rototomy, octobany, percussion, berimbau
Tomáš Reindl..bubny, percussion, tabla, klávesy, zpěv
Petr Gablas…cimbál, zpěv
Mikoláš Chadima … zpěv, saxofony

Více informací zde

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.