21. 4. 2014 | Jaromír Orel

Capriccio nahradí Tristana a Isoldu

Tiskové zprávy
Plán operní sezóny v kině Hvězda Uherské Hradiště byl pozměněn – přímý přenos opery Tristan a Isolda se z produkčních důvodů nekoná. Náhradou zvou Městská kina na úchvatnou produkci Capriccia Richarda Strausse z Vídeňské státní opery

Plán operní sezóny v kině Hvězda Uherské Hradiště byl pozměněn – přímý přenos opery Tristan a Isolda se z produkčních důvodů nekoná. Náhradou zvou Městská kina v úterý 29. dubna od 18 hodin na úchvatnou produkci Capriccia Richarda Strausse z Vídeňské státní opery z roku 2013, v níž září operní hvězda první velikosti Renée Fleming spolu s Bo Shovhusem a Christophem Eschenbachem.

Capriccio je poslední operou německého skladatele Richarda Strausse s podtitulem “Konverzační hudební dílo”. Opera měla svou premiéru v Národním divadle Mnichov 28. října 1942. Clemens Krauss a Strauss napsali německé libreto. Ačkoliv základ libreta pochází z 30. let od Stefana Zweiga a Joseph Gregor dále rozvinul jeho myšlenku o několik let později. Strauss pak převzal toto libreto a přizval si na pomoc Krausse jako spolupracovníka. Pod většinou konečné podoby libreta je podepsán Krauss.

Divákům, kteří nemají zájem o tuto produkci, bude po předložení vstupenky na pokladně kina Hvězda vráceno vstupné.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.