3. 12. 2018 | Jaromír Orel

Caravaggiova duše i krev ve filmovém dokumentu

Tiskové zprávy
Městská kina
Výtvarné umění na plátně

Třetí projekce ze série "výtvarné umění na plátně" v kině Hvězda Uherské Hradiště bude patřit vizuálně působivé cestě světla a stínů skrze boje i úspěchy revolučního a kontroverzního umělce Michelangela Merisi da Caravaggia.

Ve svém krátkém, divokém životě Caravagiio vytvořil jedny z nejsilnějších náboženských maleb, jaké se kdy objevily na plátně. Snímek příhodně nazvaný "Duše a krev" Hvězda promítne v úterý 4. 12. v 15:00 a ve střebu 5. 12. ve 20:00. V lednu a únoru se příznivci výtvarna mohou těšit na filmy o Salvadoru Dalím a Pablu Picassovi.

Jeho cesta z Milána na Maltu není jen výpovědí o čtyřicítce obrazů, ale také o Caravaggiově ustavičném hledání svobody a sebe sama uvnitř své tvorby. Mistr světla a temnoty dostává v italském snímku hlas britského herce Jasona Flemynga /Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k/ a jeho podvědomí originální hudební podobu od Mattea Curralloa. Špičkové obrazové zpracování nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si zblízka svůdný půvab Caravaggiových obrazů, ocenit jeho typické kontrastní linie a poznat v obličejích jeho biblických postav známé tváře lehkých žen a žebráků.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.