28. 2. 2013 | Jaromír Orel

Český lev a Oscar i s „kraťasy“ ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Kino Hvězda Uherské Hradiště promítne na přelomu února a března většinu vítězných snímků včetně kompletní přehlídky krátkých filmů nominovaných na Oscara

V noci z neděle na pondělí 25. 2. jsme se dozvěděli, kdo získal letos Oscara, nejprestižnější filmovou cenu udělovanou Americkou filmovou akademií. Tuto sobotu se budou vyhlašovat ceny Českého lva, nejprestižnější filmové ceny domácí. Něco vám uniklo? Nevadí. Kino Hvězda Uherské Hradiště promítne na přelomu února a března většinu vítězných snímků včetně kompletní přehlídky krátkých filmů nominovaných na Oscara.

Z Oscarových snímků to budou ještě filmy Terapie láskou (1x Oscar), Hobit: Neočekávaná cesta (3x nominace na Oscara) a Nespoutaný Django (2x Oscar). Z filmů nominovaných na Českého lva Hvězda ve dnech 4. – 7. 3. promítne Hvězda trojici snímků s nejvyšším počtem nominací: Okresní přebor – poslední zápas Pepika Hnátka (9 nominací), Ve stínu (11 nominací), Čtyři slunce (12 nominací).

Labužníci mají jedinečnou příležitost shlédnout v kině Hvězda také dvojici projekcí iShorts: Oscarové filmy. Ve středu 6. 3. od 20.00 hod. Hvězda promítne všechny hrané krátké filmy nominované na Oscara, včetně vítězného snímku. O den později, tj. 7. 3. od 20.15 hod. budou na programu krátké filmy animované.

www.mkuh.cz
www.ishorts.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.