27. 2. 2014 | Jaromír Orel

Český lev ve Hvězdě: Hořící keř a výstava Jan Palach ´69

Tiskové zprávy
Kino Hvězda Uherské Hradiště připravilo na březen malou přehlídku filmů, které zasáhly do hry o České lvy a Ceny české filmové kritiky

Kino Hvězda Uherské Hradiště připravilo na březen malou přehlídku filmů, které zasáhly do hry o České lvy a Ceny české filmové kritiky. K vidění budou Klauni (1x Český lev), Jako nikdy (2x Český lev), Revival a samozřejmě také Hořící keř, který s 11 obdrženými lvi překonal dosavadní rekord.

Jednoho lva si za scénář k dramatu Hořící keř vykreslující alarmující čin Jana Palacha, odnesl také Uherskohradišťský rodák Štěpán Hulík. Krom Českého lva získal Hulík i cenu České filmové kritiky za nejlepší scénář a Cenu RWE za objev roku. Projekci filmu v úterý 18. 3. bude předcházet aktuální dokument o režisérce Hořícího keře Návrat Agnieszky H. V tento den bude rovněž zahájena tematická výstava „Jan Palach ´69“. Městským kinům Uherské Hradiště ji zapůjčilo Národní muzeum Praha.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.