8. 4. 2020 | Petra Kučerová

Cestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky

Tiskové zprávy

První ročník cestovatelského festivalu Cestobraní se uskuteční v plánovaném termínu, a to v sobotu 18. dubna, pouze čas se přesouvá na 17.00. Pět přednášejících nakonec bude ve zhruba dvouhodinovém programu vyprávět o cestování online. Vstupné bude benefiční a v plné výši podpoří zdravotníky z Uherskohradišťské nemocnice.

Původně byl v plánu celodenní festival s desítkou vystupujících, doprovodným programem, koncertem i ochutnávkou specialit. „Všichni víme, jaká je teď situace, a tak jsme se museli přizpůsobit i my. Bylo nám líto festival zrušit úplně, a tak jsme se rozhodli pro online formu,“ vysvětluje organizátor Cestobraní Marek Pochylý.

Moderátor a štáb budou vysílat z kina Hvězda. „Městská kina Uherské Hradiště mají technické zázemí na to, abychom mohli online konferenci odvysílat od nás, to je z původního místa živého festivalu. Těšíme se na novou zkušenost,“ uvedl ředitel Městských kin Josef Korvas.

Moderátorem Cestobraní online zůstává Jiří Eibensteiner, který diváky seznámí s Novým Zélandem. O svých cestách po světě budou vyprávět Hanka Machalová (Japonsko), Karel Wolf (národní parky USA), Monika Benešová (Pacifická hřebenovka) a Václav Marhoul (Ukrajina).

Diváci, kteří se připojí k online přenosu festivalu, mohou zaplatit dobrovolné vstupné na transparentní účet Uherskohradišťské nemocnice,“ říká Marek Pochylý. Veškeré podrobnosti a odkaz na online přenos najdete ve facebookové události Cestobraní: cestovatelský festival.

Podporu lidem v první linii ale organizátoři Cestobraní online vyjádří i další formou. „Právě nyní vzniká píseň a videoklip, který má být poděkováním zdravotníkům, policistům, záchranářům, ale třeba i prodavačům. Zkrátka všem, bez kterých by to v těchto dnech nebylo možné zvládnout. Premiéra videoklipu proběhne právě 18. dubna v průběhu Cestobraní online,“ prozrazuje Marek Pochylý.

Zároveň vyzývá všechny v první linii, aby posílali svá autentická videa. „Rádi je využijeme v právě vznikajícím videoklipu.“ Bližší informace najdete na www.slovackeleto.cz.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.