4. 5. 2020 | Jaromír Orel

Chlap na střídačku, Vlastníci nebo Tomáš Šebek v on-line kině Hvězda

Tiskové zprávy
Městská kina

Korona snad pomalu ustupuje a znovuotevření kina Hvězda Uherské Hradiště se hodně přiblížilo. Chvilku to ale ještě potrvá, a tak si čekání mohou diváci Hvězdy opět zkrátit díky nové týdenní filmové nabídce on-line kina.

Od pondělí 4. 5. do neděle 10. 5. si mohou vychutnat hity Chlap na střídačku a Vlastníci nebo se dozvědět se více o pandemii díky aktuálnímu dokumentu Tomáš Šebek – Mise Česko aneb Tři týdny s koronavirem v první linii, v kterém známý chirurg promluví o svých zkušenostech z domova i misí. Protože je květen, třem dalším filmů dominuje láska v různých podobách: Psi nenosí kalhoty, Deštivý den v New Yorku, Rodinka Beliérových. Pro fajnšmekry je na programu Zelená kniha oceněná třemi Oscary a německý thriller Odnikud, který získal Zlatý Globus. Vstupenky zakoupíte na webu kina www.mkuh.cz

Ve středu 6. 5. od 20:30 začíná dokument Mise Česko aneb Tři týdny s koronavirem v první linii. V něm problematiku pandemií do hloubky rozebere pražský chirurg Tomáš Šebek (1977). V době, kdy se Česká republika i celý svět srovnává s pandemií COVID 19 způsobenou koronavirem, se nápadně projevuje solidarita a schopnost spolupráce na jedné straně, zatímco nenápadné potlačování svobod a obecný švindl prosakují na straně druhé. Tehdy je možné vzpomenout si na Mise Haiti, Jižní Súdán i Jemen nejen z pohledu zkušeností s infekčními pacienty ve světě, který je pro nás i nadále nepředstavitelný, ale také se inspirovat bojem o život i svobodu těmi, kteří mají obojího mnohem méně než my a přeci mají někdy méně vrásek.

V roce 2010 Šebek poprvé vyjel s Lékaři bez hranic na Haiti, zasažené ničivým zemětřesením. O dva roky později misi na Haiti zopakoval a své zápisky, publikované průběžně formou blogů, vydal souborně v úspěšné knize Mise Haiti (2013). S velkým čtenářským ohlasem se setkaly i jeho záznamy ze dvou misí do severního Afghánistánu, které vyšly knižně pod názvem Mise Afghánistán: Český chirurg v zemi lovců draků. V roce 2017 se Tomáš Šebek vypravil do Agoku v Jižním Súdánu. Záznamy z této mise publikoval v knize Africká zima. V lednu 2019 byl cílem jeho mise Jemen.

Program on-line kina Hvězda:

Streamový projekt VAŠE KINO funguje jednoduše. Stačí si zakoupit vstupenky na webu mkuh.cz. 30 minut před promítáním vloží divák příslušný kód, který dostane do e-mailu, může začít zábava pro celou rodinu prostřednictvím služby na vasekino.cz za pouhých 70 Kč. Pokud mají diváci slabší připojení k internetu, nemusí si zoufat. Je možné vybírat ze čtyř různých kvalit streamů: 480p (nízká), 576p (lepší), 720p (dobrá) nebo 1080p (vysoká). Rychlost domácího internetového připojení je možné otestovat prostřednictvím testovacího představení na webu www.vasekino.cz.

MOJE KINO LIVE funguje podobně. Vyberete si, kolik za vstupenku na daný film můžete utratit. Základní cena vstupenky je 100 Kč. Vy si však můžete vybrat (kolonka slevy v košíku), zda chcete své kino podpořit jinou částkou – můžete být „Srdcař“ nebo dokonce „Kinofil“ ;o) Kupte si ji, jako byste si kupovali lístek do kina a vstupenka vám s dalšími pokyny přijde do mailu, jako jste zvyklí. Všem, co si zakoupí vstupenku na Moje kino LIVE zašleme ještě druhý mail s odkazem na stream nejpozději 30 minut před začátkem vysílání. Díky tomu si můžete naplno užít chat před filmem. Předprodej končí vždy hodinu před projekcí!

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.