22. 6. 2020 | Knihovna BBB

Čtené večerníčky na trávníčku u Knihovny BBB - Hradišťské sluníčko 2020

Fotoreport
Knihovna B. B. Buchlovana

V týdnu od 15. do 19. června 2020 proběhl již 21. ročník minifestivalu k podpoře dětského čtení Hradišťské sluníčko.

COVID-19 však i nám změnil plány ... V rámci našeho minifestiválku každoročně vyhlašujeme výsledky literární soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2020, tentokrát na téma Labyrint světa, Komenský a ráj knížek. Slavnostní vyhlášení proběhlo, ale virtuálně. Do 22. ročníku literární soutěže Píšu povídky, píštu básně... přispělo 188 mladých autorů. To nejlepší, co přinesla literární soutěž, najdete ve sborníčku na webu knihovny. Ten i letos doplňují ex-libris, která k nám i přes karanténní situaci dorazila. A obrátíte-li náš sborníček, všimnete si druhé titulní strany - tam najdete ty nejlepší vinše k 20. výročí Noci s Andersenem, které jsme nemohli vyhlásit při samotném nocování, neb termín pohádkového nocování byl přeložen.

Po celý týden, vždy vpodvečer, zazněly na trávníčku u knihovny v podání flétnistek Viktorky a Toničky, písničky z pohádek a jeden z herců Slováckého divadla přečetl těm nejmenším pohádku na dobrou noc. A kdo četl pohádky?
V pondělí jsme se dozvěděli, Jak čerti ukradli lidem smích v podání herečky Ireny Vackové. V úterý představila Lottu z Rošťácké uličky všem malým rošťákům Tereza Novotná a o tom, že příběhy malé Lotty děti bavily, svědčí také to, že kniha už má svého čtenáře.

Ve středu, k našemu milému překvapení, zahájilo večerníčkovské čtení dokonce flétnové kvarteto! A pak už svým pohádkovsky-královským hlasem přednesl Vladimír Doskočil příběh z knihy Radovanovy radovánky. "Sláva zažijeme pršení!"... radoval se malý Radovan a opravdu! Poslední dva večerníčky déšť přesunul do prostor oddělení pro děti. Ale i tak jsme si čtvteční pohádky O včelích medvídcích, Čmeldovi a Brumdovi, které přečetl David Vacke, opravdu užili!

A v pátek, v komornější sestavě, jsme se opět po roce vrátili k česko-anglickému čtení. Dětmi oblíbený autor Petr Horáček a jeho kniha Jak myška snědla měsíc / The Mouse Who Ate the Moon ukončila celotýdenní minifestiválek k podpoře dětského čtení Hradišťské sluníčko.

"Tak zase za rok!" volala Terezka, která společně s babičkou nevynechala jediný letošní večerníček. A my se připojujeme!

Ze zákulisí: A že se pohádky opravdu líbily a herecké výkony si děti nechtěly nechat ujít, dokazuje čtvrteční "pauza" ve čtení, protože: "Počkejte, přestaňte číst, chce se mi čůrat!"

A my jsme počkali a na okamžik přestali :)

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.