28. 2. 2013 | Jaromír Orel

Čtyřlístek speciál: do Hvězdy zavítá delegace tvůrců

Tiskové zprávy
Dlouho, předlouho diváci čekali na den, kdy konečně uvidí hrdiny oblíbeného komixu Čtyřlístek na filmovém plátně v celovečerním filmu. Nyní už je film venku a kino Hvězda Uherské Hradiště má pro všechny příznivce Čtyřlístku jednou skvělou zprávu navíc

Dlouho, předlouho diváci čekali na den, kdy konečně uvidí hrdiny oblíbeného komixu Čtyřlístek na filmovém plátně v celovečerním filmu. Nyní už je film venku a kino Hvězda Uherské Hradiště má pro všechny příznivce Čtyřlístku jednou skvělou zprávu navíc. V sobotu 9. 3. totiž do Hvězdy zavítá delegace tvůrců ve složení: výtvarník a ilustrátor Jaroslav Němeček (původní autor komiksu Čtyřlístek), režisér filmu Michal Žabka a producent Miloslav Šmídmajer. Ve Hvězdě bude také k vidění tematická výstava dětských prací, od 14.30 si děti mohou v Malovásku zdarma vytvořit Čtyřlístkové záložky. Autogramiáda tvůrců bude na programu už od 15.30 hod. Na projekci filmu, která začne v 16.00 hod., mají kostýmovaní dětští diváci vstup za polovic!

Oblíbení hrdinové konečně ve filmu! Po více než čtyřiceti letech od zrodu prvního legendárního českého komiksu Čtyřlístek (první vydání vyšlo v roce 1969) se chystají oblíbené postavičky Fifi, Myšpulín, Bobík a Pinďa zaútočit i na naše kina v kresleném filmu ze současné i rudolfínské doby pod názvem Čtyřlístek ve službách krále. Výtvarníkem je duchovní otec Čtyřlístku Jaroslav Němeček, scénáře se ujali manželé Hana a Josef Lamkovi, režii má Michal Žabka. Čtyřlístek ve službách krále nabízí dobrodružný filmový příběh plný humorných a gagových situací. Dynamický, vtipný, moderní animovaný film se spoustou nečekaných zápletek, legrace a překvapení. Film je realizovaný technologií CGI, takže výsledný obraz se bude velmi podobat kreslené předloze.

Do soutěže o vstupenky na film Čtyřlístek ve službách krále, kterou pořádala Městská kina Uher¬ské Hradiště ve spolupráci s Kni¬hovnou BBB přišlo od dětí celkem 72 komiksů. Jelikož jsme byli je¬jich originalitou nadšeni, od 1. 3. budou zdobit kavárnu kina Hvězda.

www.mkuh.cz
www.cinemart.cz/detailf.aspx?IDFilm=11164

Čtyřlístek ve službách krále + delegace tvůrců
kino Hvězda Uherské Hradiště, sobota 9. 3. (autogramiáda od 15.30 hod., projekce od 16.00 hod.)
vstupné: 110 Kč, kostýmovaní dětští diváci za polovic

ČR 2013 / 95 min. / přístupný / D-Cinema
Režie: MICHAL ŽABKA / Hrají: Tereza Bebarová /Fifinka/, Ivan Trojan /Myšpulín/, Bohdan Tůma /Bobík/, Ondřej Brzobohatý /Pinďa/, Václav Postránecký /Král Rudolf Ii/, Ota Jirák /Lev Aurix/, Vladimír Brabec /Sendivoj/, Jan Přeučil /Zimozel/, Jiří Lábus /Kelly/ ad.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.