10. 7. 2013 | Eva Blažková

Denní program Letní filmové školy zveřejněn!

Tiskové zprávy
Dnes, ve středu 10. července, zveřejnila Letní filmová škola Uherské Hradiště, největší nesoutěžní filmový festival v České republice, na webových stránkách podrobný denní program svého 39. ročníku

Dnes, ve středu 10. července, zveřejnila Letní filmová škola Uherské Hradiště, největší nesoutěžní filmový festival v České republice, na webových stránkách www.lfs.cz podrobný denní program svého 39. ročníku. Je jisté, že od 26. července do 3. srpna nabídne všem příznivcům kvalitní kinematografie nevšední zážitky s filmovým uměním v nových a netradičních souvislostech.

Programovou osu tvoří šest základních sekcí, které vyváženě pokrývají všechna témata festivalu: Fokus (tentokrát profil portugalské kinematografie), Inventura, Spektrum, Visegrádský horizont, AČFK uvádí, Zvláštní uvedení. Připraveno je několik pozoruhodných filmových premiér: například v sekci Spektrum/Nenápadný půvab krize bude uveden Kapitál režiséra Costy Gavrase – modelová studie vzestupu ambiciózního a bezskrupulózního bankovního úředníka, dokonalý obraz nesmyslnosti finančního světa, který si podmanil naše životy. Costa Gavras ve svém nejnovějším filmu předkládá napínavý příběh a vlastní pohled na zrůdnou nemorálnost finanční hydry... K vrcholům sekce Novinky Visegrádu bude patřit oficiální premiérová projekce strhujícího dokumentu Hoteliér o návratu legend Činoherního klubu, Vladimíra Pucholta, Libuše Šafránkové, Jana Kačera a Josefa Abrháma, k divadlu.

Jasné obrysy má již také doprovodný program, každý den konání LFŠ proběhne v Uherském Hradišti řada akcí. Připravena je samostatná koncertní stage (např. Post Hudba, Umakart, Dan Bárta & Robert Balzar trio), výstavy, navazující na filmové projekce (výstava fotografií Vojtěcha Jasného či výstava amerických filmových hvězd k sekci Zlatá éra Hollywoodu), i přehlídky tvorby výrazných osobností výtvarného umění a fotografie (Petr Nikl, Karel Cudlín aj.). Divadelní program s mnoha zajímavými představeními a performancemi bude letos soustředěn do stanu Kabinetu Múz. Divákům se představí uskupení II. Pád (Stadec dorost bez Stadecu) a jeho pivní divadlo Jaroslav Hašvejk, Divadlo Feste s hrou Dealeři fyzické lásky a Divadlo Dno s EMOčně dEMOličním EMOkálem Idolls a kabaretem o životních botách. Do Kabinetu Múz zavítá také Komediomat – Improvizační jízda na trase talent-smích-zábava či soubor Láhor/soundsystem s inscenací Diskrétní den a non-teenager tragikomedií o jedné nečekané, plánované, společné sebevraždě 100 procent alibi.

Další informace a akreditace na www.lfs.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.