9. 5. 2013 | Jaromír Orel

Dětská neděle ve Hvězdě: show DDM Šikula a Městských kin

Tiskové zprávy
Na nedělní odpoledne 19. 5. je do kina Hvězda připraven zajímavý komponovaný program nejen pro děti. Městská kina Uherské Hradiště zdarma předvedou svůj Malovásek a Animásek, Dům dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště zase představí to nejlepší z činnosti tanečních, hudebních, dramatických a další kroužků

Na nedělní odpoledne 19. 5. je do kina Hvězda připraven zajímavý komponovaný program nejen pro děti. Městská kina Uherské Hradiště zdarma předvedou svůj Malovásek a Animásek, Dům dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště zase představí to nejlepší z činnosti tanečních, hudebních, dramatických a další kroužků. Program celého dne je evidován v celostátním Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby.

Už v 13.30 hod. začne ve foyer kina ukázkový Malovásek, kde si mohou příchozí děti i s rodiči či prarodiči vytvořit lodičky z kolíčků. Ti, co si zvolí Animásek, si mohou zase zdarma vyzkoušet vyrobit vlastní krátký filmeček. Vernisáží bude také zahájena výstava dětských prací Malovásku a Animásku v prostorách kavárny kina.

Dům dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště současně vyhlásí vítěze výtvarné práce ze soutěže "Liška Bystrouška", jejíž práce budou vystaveny ve foyer kina Hvězda. Na vernisáž naváže vystoupení kroužků DDM Šikula v sále kina. K vidění budou například i ukázky terarijních zvířat u vstupu či žonglování v atriu - včetně možnosti si jej na místě vyzkoušet.

Na závěr odpoledne (od 15.30 hod.) kino Hvězda promítne animovaný film Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni, kterému budou předcházet animáskové předfilmy – tedy ukázka nejlepších prací dětí z Animásku vzniklých ve školním roce 2012/2013.

Projekt Animásek i Malovásek v kině Hvězda v roce 2012 podporovala Nadace Synot.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.