7. 2. 2014 | Josef Korvas

Děvče ze Západu přinese pařížská opera a kino Hvězda

Tiskové zprávy
Už popáté v sezóně 2013/2014 se fanoušci operních představení z význačných operních domů vypraví do uherskohradišťského kina Hvězda

Už popáté v sezóně 2013/2014 se fanoušci operních představení z význačných operních domů vypraví do uherskohradišťského kina Hvězda. Pucciniho Děvče ze Západu spatřilo poprvé světlo světa v roce 1910 v Metropolitní opeře v New Yorku, jakožto vůbec první operní westernové představení. Nyní tedy máte možnost po stu letech shlédnout čerstvé nastudování z Paříže.

Děvče ze Západu je příběhem osamělých duší žijících na okraji světa, příběhem plným smíchu i slz. Minnie, majitelka baru na Divokém západě, předčítá svým zákazníkům po večerech úryvky z Bible. Její srdce nešťastně vzplane pro místního banditu Johnsona, za jehož drsným zevnějškem brzy odhalí dobré srdce. V ceně vstupenky je tištěný program představení, drobné občerstvení a sekt o přestávce.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.