8. 9. 2014 | Alžběta Medleová

Divadlo BLIC: pro děti i dospělé v otevřeném kině Hvězda

Tiskové zprávy
Prostory budovy kina Hvězda budou v sobotu 13. a v neděli 14. září od 9.00 do 17.00 hodin opět zpřístupněny všem návštěvníkům v rámci otevřených objektů historických památek města Uherské Hradiště

Prostory budovy kina Hvězda budou v sobotu 13. a v neděli 14. září od 9.00 do 17.00 hodin opět zpřístupněny všem návštěvníkům v rámci otevřených objektů historických památek města Uherské Hradiště. Součástí programu budou komentované prohlídky a k vidění bude výstava panta rhei ve foyer kina, Ohlédnutí 2006 – 2013 v kavárně kina, fotografie z historie kina Hvězda v sále. Přichystána je též ukázková dílna Malovásku a nadto dvě inscenace divadla BLIC z Ostrožské Nové Vsi.

Divadlo BLIC (aneb Divadlo Bláznů lovících ideje cedníkem) bylo založeno před čtrnácti lety v Ostrožské Nové Vsi. Mezi největší úspěchy souboru patří účast na mezinárodní přehlídce divadel Jiráskův Hronov nebo na prestižní národní přehlídce představení pro děti Popelka Rakovník.

V kině Hvězda soubor vystoupí v neděli 14. září. Malí diváci se mohou těšit na interaktivní pohádku o síle motýlího přátelství s názvem O třech motýlcích, která se odehraje v atriu kina Hvězda ve 14 hodin. „Na co chytáš, Fanošu?“ je jedna ze stěžejních otázek divadelní hry Jak to vidí ryby. Komediální představení pro dospělé se odehraje v sále kina Hvězda v 17 hodin. Diváci mohou ocenit výkon Rosti Juřičky v roli Strejdy, za kterou dostal na krajské přehlídce amatérského divadla v Němčicích na Hané od odborné poroty Cenu za herecký výkon.

Akce jsou součástí programu Slováckých slavností vína a otevřených památek 2014.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.