1. 11. 2013 | Josef Kubáník

Dny evropského dokumentu v kině Hvězda

Tiskové zprávy
Městská kina Uherské Hradiště připravila na začátek listopadu malou přehlídku dokumentárních filmů, která kombinuje snímky Ozvěn MFDF Jihlava a aktuální evropské dokumenty

Městská kina Uherské Hradiště připravila na začátek listopadu malou přehlídku dokumentárních filmů, která kombinuje snímky Ozvěn MFDF Jihlava a aktuální evropské dokumenty.

Působivý portrét komunity mladých skejťáků, revoltujících v těžkých dobách Německé demokratické republiky přinese snímek Tohle není Kalifornie (úterý 5. 11. 19.30 hod.), který získal Diváckou cenu na MFF ve Varšavě. První blok Ozvěn MFDF Jihlava nabídne dvojici dokumentů: Vládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se a Rodina (úterý 5. 11. 21.00 hod.). Komentář k hroutící se civilizaci ve čtyřech dějstvích získal v Jihlavě zvláštní uznání poroty v kategorii „Česká radost“ (nejlepší český dokument). Snímek Rodina nemapuje jen politické klima ve vlastní rodině, ale i hranici mezi soukromým a veřejným ve věku internetu...

Slovenská režisérka Zuzana Piussi byla na sklonku loňského roku obviněna z několika trestných činů. Důvodem je její dokument Křehká identita (středa 6. 11. 19.30 hod.), který ukazuje současné „pseudonárodní“ buditele jinak, než jak jsou známí z médií.

Druhou ochutnávkou dokumentární Jihlavy bude snímek Kauza Cervanová (středa 6. 11. 20.45 hod.). Výprava do temných hlubin dodnes neuzavřeného a medializovaného případu únosu, znásilnění a vraždy mladé medičky byla v Jihlavě oceněna Zvláštním uznání v kategorii „Mezi moři“ (nejlepší dokument střední a východní Evropy).

Na závěr přehlídky promítne kino Hvězda dvojprogram Atlantis + Bergman & Magnani: Válka vulkánů (čtvrtek 7. 11. 16.00 hod.) – fascinující obrazy podmořského světa Luca Bessona a příběh největšího milostného skandálu ze světa šoubyznysu všech dob.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.