21. 5. 2013 |

Dny Italské republiky na Moravě

Pozvánky
Italsko-moravská kulturní a historická asociace, Klub kultury Uherské Hradiště, Italský kulturní institut v Praze a Velvyslanectví Italské republiky si Vás 1. a 2. června dovolují pozvat na Dny Italské republiky na Moravě

Italsko-moravská kulturní a historická asociace, Klub kultury Uherské Hradiště, Italský kulturní institut v Praze a Velvyslanectví Italské republiky si Vás 1. a 2. června dovolují pozvat na Dny Italské republiky na Moravě.

V sobotu 1. června 2013 můžete od 9:00 hodin na Masarykově náměstí v Uherské Hradiště navštívit tržiště s pravými italskými potravinami, obdivovat italské automobily značek Maserati, Ferrari a Fiat a shlédnout velkolepou show italských vlajkonošů Sbandieratori di sant´elpidio a mare. Pokud Vám bude na Masarykově námestí příliš horko, můžete si odskočit do Reduty na výstavu italských fotek a umění, která pokračuje až do neděle. Pro labužníky a milovníky italských jídel bude restaurace Menton nabízet speciální italské obědové menu.

V 19:00 se na Kolejním nádvoří otevře večerní filmová kavárna pod širým nebem. Zde budete moct ochutnat pravé italské espresso, koktejly, zákusky a víno. Po setmění ve 21:00 bude promítnut kultovní snímek režiséra Federica Feliniho Amarcord. Tento Felliniho autobiografický film se odehrává v Rimini, režisérově rodišti, ve 30. letech. Fellini ve filmu vzpomíná na své dospívání, k němuž nutně náleží třeba i první erotické zážitky, tajné návštěvy kina či platonická láska. Film získal roku 1975 Oscara za nejlepší zahraniční film (v témž roce byl ve stejné kategorii nominován i na Zlatý glóbus), o rok později byl nominován na Oscara za režii a původní scénář. Fellini byl navíc oceněn dalšími cenami - mj. Cenou newyorských filmových kritiků, "Stříbrnou stuhou" Italského národního syndikátu novinářů a "Davidem" francouzského sndikátů filmových recenzetů.

V neděli 2. června budou Dny Italské republiky pokračovat na Ořechovském zámku, který bude otevřen celý den. Ti, kteří se nedostali v sobotu dopoledne na Masarykovo náměstí si budou moct prohlédnout výstavu automobilů a shlédnout show italských vlajkonošů. Navíc budete moct shlédnout show kouzelníka Jiřího Hadaše a poslechnout si cimbálovou muziku. Pro nejmenší budou přichystány dětské atrakce.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.