30. 8. 2013 | Petr Janda

Dny otevřeného kina Hvězda: většina programů zcela zdarma

Tiskové zprávy
V rámci tradičního pojetí otevřených objektů historických památek města Uherské Hradiště bude v sobotu 7. 9. a v neděli 8. 9. otevřeno také kino Hvězda

V rámci tradičního pojetí otevřených objektů historických památek města Uherské Hradiště bude v sobotu 7. 9. a v neděli 8. 9. otevřeno také kino Hvězda. Po oba dny budou v kině Hvězda od 9.00 do 17.00 hod. probíhat komentované prohlídky budovy. Na místě bude k vidění také tematická výstava mapující historie kina, v budově budou k vidění celkem čtyři různé výstavy. Lidé mohou také využít nabídky regionálních pochutin a místních starých odrůd (Stromky pro potomky).

Na neděli bude připraven bohatý doprovodný program. Vše zahájí Animásková a Malovásková dílna (foyer kina, 10.00 – 14.00 hod.). Zájemci se mohou na místě dozvědět více o tom, co tyto dětské dílničky po celý školní rok nabízí. Připraveny budou také hry a soutěže. Následovat bude představení souborů Teatro Pimprle Marionetto (před kinem Hvězda v 11.00 hod., zdarma) - autorského komorní pouliční loutkové divadlo, které vychází z českých loutkářských tradic klasického období. Od 14.00 hod. čeká děti v atriu kina představení Šašek Franta a klaun Pepe aneb Se smíchem je vždycky lépe (zdarma) - klauniáda s pohádkovým příběhem, ve které si zahrají i děti. Sál kina Hvězda nabídne od 16.30 hod. hru Pražáci na vinařských stezkách (Divadelní soubor Hýselští OCHotnícY, Mužský sbor Paniháj, Cimbálová muzika Jury Petrů.)

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.