26. 9. 2019 | Jaromír Orel

Dny pro duševní zdraví 2019

Tiskové zprávy
Městská kina

10. září 2019 v den mezinárodně věnovaný prevenci sebevražd začaly v České republice Týdny pro duševní zdraví. Potrvají do poloviny října. Celostátně se tak můžete setkat v různých městech ČR s přednáškami, koncerty, workshopy, filmovými projekcemi.

V Uherském Hradišti proběhne v rámci těchto Týdnů pro duševní zdraví již pátý ročník Dnů pro duševní zdraví, a to od 7. do 12. října 2019.

Podle statistik Světové zdravotnické organizace (WHO) každých 40 vteřin na světě někdo zemře vlastní rukou. Statisticky v Česku ročně spáchá sebevraždu přes 1300 lidí. Odborníkům chybí přesná data. Odhadují však, že je to asi desetkrát až dvacetkrát vyšší počet než těch, kteří kvůli ní zemřou. Se třemi až pěti sebevraždami denně se Česko podle člena výkonného výboru Reformy psychiatrické péče Petra Winklera řadí mezi země s vyšší sebevražedností. Tato fakta bijí na poplach!

Dny pro duševní zdraví v Uherském Hradišti budou slavnostně zahájeny v pondělí 7.10. v 17:00 ve foyer kina Hvězda. Součástí zahájení bude koncert hudební skupiny Helemese. V 18:30 bude následovat moderovaná diskuze s psychiatrem MUDr. Ladislavem Poláchem a Mgr. Ondřejem Vávrou a následné promítání filmu Tři blízcí neznámí. I další dny nabídnou zajímavý program. Přichystány jsou tematické přednášky, workshopy, filmové premiéry, koncert, diskuze a výstava.

Dny pro duševní zdraví v Uherském Hradišti organizují střediska Charity Uherské Hradiště – centrum sociální rehabilitace pro osoby s duševním onemocněním Labyrint a nová zdravotně sociální služba Centrum duševního zdraví ve spolupráci s Kinem Hvězda, Diakonií, Knihovnou BBB, Klinikou zvládání stresu a dalšími odborníky na duševní zdraví.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.