16. 9. 2013 | Jaromír Orel

Dokument Springsteen & I: óda na génia

Tiskové zprávy
Není na světě příliš hudebníků, kteří dosáhli takového úspěchu jako americký zpěvák a kytarista Bruce Springsteen zvaný The Boss

Není na světě příliš hudebníků, kteří dosáhli takového úspěchu jako americký zpěvák a kytarista Bruce Springsteen (1949), zvaný „The Boss“. V USA za svou kariéru prodal celosvětově přes 120 miliónů alb, získal 20 Cen Grammy, dva Zlaté glóby a jednoho Oscara za píseň k filmu Philadelphia. Nyní přichází na plátna kin film Springsteen & I - skutečná filmová událost, vytvořená specielně pro fanoušky a s jejich pomocí. Její součást tvoří nejoblíbenější hity Bruce Springsteena i dosud nezveřejněná legendární vystoupení z průběhu celé jeho kariéry. Kino Hvězda Uherské Hradiště, stejně jako mnohá kina po celém světě, snímek promítne v sobotu 21. 9. od 20.30 hodin.

Před čtyřiceti lety vtrhl Bruce Springsteen na rockovou scénu a změnil ji jednou provždy. Springsteenova výrazná hudební kariéra se klene přes pět dekád – jeho debutové LP “Greetings from Asbury Park” oslaví letos 40. výročí a v roce 2014 uplyne 30 let od vydání jeho klíčové rock and rollové desky “Born in the USA”. Za jednotlivými písněmi se skrývají pozoruhodné příběhy o fanoušcích, kteří na nich vyrůstali. Diváci z celého světa se nyní mohou přesvědčit, jak došlo k tomu, že se hudba Bruce Springsteena stala soundtrackem k tolika lidským životům. Tento unikátní hudební dokument, který je kolektivní filmařskou zkušeností, vznikl v produkci společností Ridley Scott Associates a Mr.Wolf, a s podporou samotného Springsteena, jeho managementu a hudební značky.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.