23. 5. 2014 | Jaromír Orel

Domy ze slámy, hlíny a dřeva: přednáška o alternativě

Tiskové zprávy
Ve středu 28. 5. od 18 hodin se ve foyer kina Hvězda Uherské Hradiště koná přednáška „Baobaby: Stavby z přírodního materiálu” spojená s besedou. Občanské sdružení Baobaby, které spatřuje významný potenciál v rozvíjejícím se oboru přírodní ho stavitelství, na ní představí své projekty využívající jako hlavní stavební materiály slámu, hlínu a dřevo

Ve středu 28. 5. od 18 hodin se ve foyer kina Hvězda Uherské Hradiště koná přednáška „Baobaby: Stavby z přírodního materiálu” spojená s besedou. Občanské sdružení Baobaby, které spatřuje významný potenciál v rozvíjejícím se oboru přírodní ho stavitelství, na ní představí své projekty využívající jako hlavní stavební materiály slámu, hlínu a dřevo.

Obor přírodního stavitelství je stále „v plenkách" – často mimo pozornost většinové populace. Výhodou staveb z přírodních materiálů je, že jsou součástí přírodního koloběhu před, během i po skončení své životnosti. Materiály na ně použité vznikly v přírodě, jsou přírodě přátelským nebo alespoň neškodným způsobem upraveny pro stavební účely, mají vhodné mechanické i energetické vlastnosti pro člověka, a jednoho dne se mohou opět do přírodních koloběhů vrátit (rozložit se na humus) nebo znovu použít (třeba kameny nebo tvrdé dřevo).

Ekologické bydlení je stále populárnější, knih i webů o ekologických domech a zajímavých alternativách přibývá. Občanské sdružení Baobaby si klade za cíl dále prozkoumávat a inovovat jeho možnosti. Kterak stavět ekologicky ukáže právě jejich přednáška v kině Hvězda, na kterou má veřejnost volný vstup. Zájemci mohou navštívit i tematickou výstavu, která je už od dubna přístupná v kavárně kina.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.