6. 3. 2014 | Jaromír Orel

Don Carlo a Spící krasavice: dvojí svod hvězd

Tiskové zprávy
Operní sezóna v kině Hvězda Uherské Hradiště představí další stylovou lahůdku v podobě záznamu Dona Carla ze Salcburského festivalu. O pár dní pozděj přinese Hvězda příznivcům vrcholné dílo klasického baletu Spící krasavice v přímém přenosu z Královského baletu v Londýně

Operní sezóna v kině Hvězda Uherské Hradiště představí ve čtvrtek 13. 3. od 19.30 hodin další stylovou lahůdku v podobě záznamu Dona Carla ze Salcburského festivalu. O pár dní později – již ve středu 19. 3. od 20.15 hodin – přinese Hvězda příznivcům vrcholné dílo klasického baletu Spící krasavice v přímém přenosu z Královského baletu v Londýně.

Drama lásky a svobody Don Carlo si loni díky pěveckým hvězdám a výtečné Vídeňské filharmonii pod taktovkou Antonia Pappana vysloužilo nadšený aplaus diváků Salcburského festivalu. Elisabetta v podání Anjy Harteros uchvátí majestátním projevem, bohatými nuancemi a lehkostí s jakou přechází z bezchybně plynoucího pianissima do silného fortissima. Za jejím výkonem nijak nezaostává velkolepý tenor Jonase Kaufmanna, který kombinuje absolutní technickou stabilitu a výtečné pochopení hudby. Za zmínku rozhodně stojí také výkony dalších prvotřídních hvězd – Thomase Hampsona, Ekateriny Senchuk či EricaHafvarsona.

Vrcholné dílo klasického baletu Spící krasavice je pro Královský balet charakteristický kus. Roku 2006, u příležitosti 75. výročí založení souboru, oživili Monica Mason a Christopher Newton výjimečnou inscenaci z roku 1946, vycházející z Petipovy choreografie zaznamenané režisérem Carského baletu Nikolajem Sergejevem, na libreto a v režii zakladatelky Královského baletu Ninette de Valois. S nádhernou původní výpravou Olivera Messela inscenaci obnovil Peter Farmer. V hlavních rolí vystoupí jména, která není třeba představovat: Natalia Osipova a Matthew Golding.

Pokud zakoupíte vstupenky na tato operní a baletní představení, dostanete od Městských kin dárek (láhev vína) a navíc se dostanete do slosování o cenné dary. Akce platí do 14. 3. 2014. Losování proběhne na představení Spící krasavice.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.