8. 4. 2013 | Martina Gogolová

Doteky aneb svět kolem nás

Pozvánky
Od čtvrtka 11. dubna 2013 bude umístěna v galerii v přízemí Reduty výstava haptických výtvarných prací žáků ZUŠ Uherské Hradiště, která bude určena nejen nevidomým a slabozrakým, ale i celé široké veřejnosti

Od čtvrtka 11. dubna 2013 bude umístěna v galerii v přízemí Reduty výstava haptických výtvarných prací žáků ZUŠ Uherské Hradiště, která bude určena nejen nevidomým a slabozrakým, ale i celé široké veřejnosti. Na projektu, který vznikl za podpory Města Uherské Hradiště, Informačního centra pro mládež Uherské Hradiště a Klubu kultury Uherské Hradiště, pracovalo 56 žáků ZUŠ Uherské Hradiště ve věku 8 – 18 let.

Haptika (kontakt hmatem) rozvíjí nejen fantazii, ale i schopnost vnímat svět kolem nás.

Nejdůležitějším cílem projektu je umožnit všem nevidomým a slabozrakým spoluobčanům prohlídku výtvarných prací žáků ZUŠ Uherské Hradiště pomocí hmatu, sluchu a čichu. Dalším, neméně důležitým cílem tohoto projektu je zkoumat otázky týkající se problematiky nevidomých, slepoty, očních nemocí a života s nimi.

Výstava bude zahájena vernisáží 11.dubna 2013 v 17:00 za doprovodu country kapely Telegraf. Bude přístupná ve všední dny 9 - 17 hodin na požádání v Informačním centru pro mládež. Návštěvy pro skupiny, prosím, objednávejte předem na icm@icm.uh.cz, nebo na tel: 572 525 526 (Josef Pavela, vedoucí ICM).

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.