4. 4. 2014 | Jaromír Orel

Drama Spartakus prodlouží baletní sezónu

Tiskové zprávy
Baletní sezóna v kině Hvězda Uherské Hradiště ještě docela nekončí. Aktuálně Městská kina zařazují do programu lákavý přídavek – záznam představení baletu Spartakus na hudbu Arama Chačaturjana

Baletní sezóna v kině Hvězda Uherské Hradiště ještě docela nekončí. Aktuálně Městská kina zařazují do programu lákavý přídavek – záznam představení baletu Spartakus na hudbu Arama Chačaturjana. Na programu bude ve čtvrtek 10. 4. od 19 hodin. Bolšoj balet Moskva s pověstnou nejlepší mužskou taneční technikou potvrdil předpoklady k maximální dokonalosti jeho ztvárnění.

Balet byl zpracován podle oceňované choreografie Jurije Grigoroviče z roku 1968. Spartakus je velké drama s odvážným hrdinou, velkými skoky, velkolepou scénou, kostýmy a sborem. Jedná se o nejpopulárnější balet Jurije Grigoroviče, ve kterém autor filmařským způsobem odvíjí dramatické vlákno. Libreto je volně inspirované povstáním otroků ve starém Římě, drama plné kontrastů, vznešených idejí boje za svobodu, maskulinního světa bojových a milostných scén. Grigorovič vytvořil Spartakem jedinečné symbolické taneční obrazy svobody a otroctví.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.