27. 9. 2013 | Jaromír Orel

Empatie a rozum: středa ve Hvězdě věnovaná sociální oblasti

Tiskové zprávy
Středa 2. 10. bude v kině Hvězda Uherské Hradiště věnovaná sociálním otázkám. Vše zahájí vernisáž Výstavy poskytovatelů sociálních služeb ve foyer kina

Středa 2. 10. bude v kině Hvězda Uherské Hradiště věnovaná sociálním otázkám. Vše zahájí vernisáž Výstavy poskytovatelů sociálních služeb ve foyer kina v 16.00 hodin. Vernisáž bude zahájena místostarostou města Uherské Hradiště Ing. Zdeňkem Procházkou, poté budou prezentovány nově vznikající sociální služby – Sociálně terapeutická dílna Sociálních služeb Uherské Hradiště a Chráněné bydlení Oblastní charity Uherské Hradiště. Výstava se stala tradiční akcí, která je pořádána městem Uherské Hradiště v rámci doplňkových aktivit projektu Podpora procesu komunitního plánování sociálních služeb na Uherskohradišťsku, jenž byl podpořen Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Expozice bude ve foyer k vidění do 18. 10.

Na vernisáž v 17.00 hodin naváže projekce dokumentu Zachraňte Edwardse režisérky Dagmary Smržové v sále kina. Ten líčí zápas o postižené dítě, který už několik let vede manželský pár ze Zlína. Vstup na tuto projekci je zcela zdarma. Po promítnutí dokumentu bude od 19.00 hodin následovat beseda s rodiči dítěte – manžely Sladkowskými – v kavárně kina.

Poté mohou návštěvníci kina od 20.00 hodin shlédnout v sále kina nový hraný film Jako nikdy s Jiřím Schmitzerem, Petrou Špalkovu a Taťjanou Medveckou v hlavních rolích. Umírající výtvarník Vladimír a dvojice žen v něm vede marný boj se smrtí, bojují sami se sebou a současně mezi sebou – což přináší každému z nich určité očištění… Hostem projekce bude Lenka Malušová, zdravotní sestra Domácí zdravotní péče Oblastní charity Uherské Hradiště, která pomáhá dlouhodobě nemocným a umírajícím v domácím prostředí.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.