7. 1. 2013 | Kateřina Kamrlová

Evropa v době krále Attily

Tiskové zprávy
V úterý 22. ledna v 17 hodin se v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě uskuteční přednáška s názvem Evropa v době krále Attily

V úterý 22. ledna v 17 hodin se v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě uskuteční přednáška s názvem Evropa v době krále Attily. Doc. PhDr. Jarmila Bednaříková, CSc. je česká historička zabývající se dějinami pozdní antiky a raného středověku. Působí jako docentka na Ústavu klasických studií Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Publikovala množství knih a odborných studií, ve kterých se zabývala např. problematikou stěhování národů, historií Hunů, germánskými státy a sociálními problémy pozdní Římské říše. Paní docentka Bednaříková ve své přednášce osvětlí zásadní otázky. Odkud Hunové přišli do Evropy? Jaký dojem zde vyvolali? Bylo jejich působení pouze ničivé nebo se také pozitivně podíleli na změnách, které v Evropě nastaly za velkého stěhování národů? V čem byla genialita či slabost krále Attily? Kdo byl jeho nejvýznamnější soupeř? Přednášku pořádá Slovácké muzeum ve spolupráci s Historickou společností Starý Velehrad. Vstupné je 20 Kč/osoba.

Informace: Mgr. Kateřina Kamrlová, mobil: 734 282 498

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.