19. 4. 2013 | Jaromír Orel

Evropský film v akci: osmé Ozvěny DEF

Tiskové zprávy
Kino Hvězda se jako jedno z šesti měst v České republice už poosmé připojuje k oslavě evropského filmu v rámci Ozvěn Dnů evropského filmu. Vedle čtyř zajímavých oceňovaných evropských novinek nabízí Hvězda po celý duben také řadu doplňujících projekcí evropských filmů

Kino Hvězda se jako jedno z šesti měst v České republice už poosmé připojuje k oslavě evropského filmu v rámci Ozvěn Dnů evropského filmu. Vedle čtyř zajímavých oceňovaných evropských novinek nabízí Hvězda po celý duben také řadu doplňujících projekcí evropských filmů. Diváci s průkazkou filmového klubu (ARTkina) nebo Zlatého fondu mohou na projekce Ozvěn dnů Evropského filmu využít 50% slevy.

V netypickém slovenském dokumentu Zvonky štěstí se mohou diváci vypravit za obrovskými obdivovateli Karla Gotta a Dariny Rolincové - Marienou a jejím bratranec Romanem z malé romské vesničky na Slovensku. Ti s oblibou nacvičují jejich písničky a sami přebírají jejich identity, ač zcela proti očekávání – Mariena vystupuje jako Karel a Roman jako Dara. Jednoho dne se rozhodnou, že společně nazpívají Zvonky šťastia, natočí klip a pošlou jej svým idolům…

Španělský animovaný snímek Vrásky se snaží změnit pohled na stáří a ukázat ho v jiném světle. Příběh o setkání Emilia a Miguela v domově pro seniory sice odkrývá mnoho často tabuizovaných věcí, nicméně je podává s lehkostí, důstojností a humorem (Španělská filmová cena Goya 2012). Podle stejnojmenné komiksové předlohy autora Paco Rocy natočil Ignacio Ferreras dojemný tragikomický příběh o stárnutí, stvrzující, že teprve v nouzi se poznají praví přátelé, o kterých člověk často nemá ani tušení.

Strhující snímek o úspěchu a slávě na jedné straně a pečlivě střeženém soukromí zlomeného a pochybujícího člověka na straně druhé přestavuje dánský film Dirch (5 národních filmových cen Bodil 2012). Komik Dirch Passer patřil mezi největší dánské hvězdy. Jeho filmy a komediální výstupy diváci zbožňovali. Ovšem kolik se toho ví o jeho soukromí? Životopisný film Martina P. Zandvlieta se vrací do 60. let a odkrývá Passerovu věčnou samotu, zahalenou pod rouškou nablýskané slávy.

Syrový thriller o drsném poldovi se specifickými metodami Nemají pokoj svévolníci dostal šest španělských filmových cen Goya a stal se jedním z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku. Santos Trinidad je vysloužilým policistou, který si rád přihne. Během potyčky v baru skončí na podlaze tři mrtví. Santos po sobě zamete stopy, ale jeden ze svědků trojité vraždy mu proklouzne. Čím více se ale Santos noří do podsvětí s cílem najít svou oběť, odhaluje napojení na masivní obchod s drogami.

Více na www.mkuh.cz nebo www.eurofilmfest.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.