22. 9. 2019 | Jaromír Orel

Extra porce minus 123 minut hudební improvizace

Tiskové zprávy
Městská kina
Klub Mír
Koncert

Skupina minus123minut alias „Minuty“ se vrátila na scénu a v sobotu 28. 9. se objeví také v uherskohradišťském klubu Mír! Síla této české kapely spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části improvizací.

Trio propojuje soul, groove, jazz, funky nebo world music. Minus123minut předtím působili v letech 1996 - 2009, vydali pět alb a obdrželi cenu Anděl za Objev roku. Letos vydávají nové album Les, které od 20:30 představí i na koncertě v Míru.

Kapelu tvoří trio uznávaných muzikantů: zpěvák, kytarista a autor písní Zdeněk Bína, baskytarista Fredrik Janáček a výjimečný bubeník Dano Šoltis. „Minuty“ po delší pauze jen mírně pozměnili název a hned začaly naplno koncertovat. Jako jedna z mála tuzemských kapel slaví úspěchy také v zahraničí, kde odehrály kolem dvou set koncertů v klubech a na festivalech v Holandsku, Polsku, Francii, USA, Anglii a dalších zemích.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.