22. 9. 2014 | Alžběta Medleová

Fenomén kinematografie / Předvary bude vystavena v kině Hvězda

Tiskové zprávy
Foyer kina Hvězda bude od 24. září do 15. října hostit výstavu „Fenomén kinematografie / Předvary“, která byla v květnu a červnu k vidění v pražských kinech Světozor, Aero a Bio Oko. Toto pokračování dlouhodobého, Terryho ponožkami iniciovaného projektu na rozvoj tradice českého filmového plakátu, je inspirováno 120. výročím vzniku kinematografu

Foyer kina Hvězda bude od 24. září do 15. října hostit výstavu „Fenomén kinematografie / Předvary“, která byla v květnu a červnu k vidění v pražských kinech Světozor, Aero a Bio Oko. Toto pokračování dlouhodobého, Terryho ponožkami iniciovaného projektu na rozvoj tradice českého filmového plakátu, je inspirováno 120. výročím vzniku kinematografu.

Studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni se zaměřili na fenomén kinematografie v obecném smyslu slova a formou plakátu se vyjadřují k základním filmovým tématům jako film a láska, film a nepřítel, film a vesmír, film a technologie, film a hrdina apod. Zastoupeny jsou ateliéry grafického designu a vizuální komunikace.

Předvary představí plakáty ze dvou ateliérů Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem: ateliér Vizuální design vystavuje sérii komerčních plakátů pro aktuální film Olgy Sommerové o Martě Kubišové Magický hlas rebelky a pro Václavem Marhoulem připravovaný projekt „Nabarvené ptáče“. Předvede i plakáty na filmový festival Giffoni a k premiéře autorských filmů na téma „Zrcadlo“. Ateliér Grafický design 2 se reprezentuje sadou plakátů na téma Portrét kultovního režiséra.

Pro zájemce z řad výtvarných škol nebo oborů je možná domluva na komentované dopolední prohlídce výstavy.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.