20. 11. 2018 | Jaromír Orel

Film Imagine s exkluzivními bonusy poprvé v Česku!

Tiskové zprávy
Městská kina

Hudební a filmoví fanoušci mohou zažít film Imagine Johna Lennona a Yoko Ono tak jako nikdy předtím! V nové verzi obsahuje dříve nezveřejněný materiál exkluzivně určený jen pro kina. Kino Hvězda Uherské Hradiště je prvním a zatím jediným kinem v Česku, které jej promítne.

Imagine je rozšířen o 15 minut nikdy dříve nezveřejněných záznamů včetně Johna a jeho skupiny hrající ve studiu skladby "How Do You Sleep?" a "Oh My Love". Film byl pečlivě restaurován snímek po snímku z originálních pásů. Zvuk remixoval Paul Hicks, držitel tří cen Grammy. Kino Hvězda Imagine promítne ve středu 21. 11. od 20:00 a ve čtvrtek 22. 11. od 16:00 v rámci programu "Na britskou notu".

Imagine (1972) je filmová koláž barvy, zvuku, snu a reality. John a Yoko spolu s hostujícími hvězdami (George Harrison, Fred Astaire, Andy Warhol, Dick Cavett, Jack Palance, Jonas Mekas) vytváří svět fantazie stejně bohatý a naléhavý jako hudba, která ho doprovází. Experimentální hudební film charakterizuje různé vizuální zpracování pro každou píseň a sleduje Johna a Yoko během nahrávání Imagine ve Velké Británii a New Yorku.

"Všichni lidé, kteří pracovali na Imagine, byli 'Peace People' a bylo velmi poučné a vzrušující být jedním z nich. Pamatujte, že každý z nás má sílu změnit svět." - Yoko Ono

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.