17. 1. 2019 | Jaromír Orel

Film o Salvadoru Dalím má českou předpremiéru v kině Hvězda

Tiskové zprávy
Městská kina

Nový španělský dokument Salvador Dalí – Hledání nesmrtelnosti zamíří také do České republiky. Kino Hvězda Uherské Hradiště jej nabídne v české přepremiéře již ve středu 23. ledna , tedy v den, kdy si svět připomene 30 let od Dalího smrti.

Za zmínku stojí bohatost dokumentárních vkladů. Ty umožní dostat se blíže k tomu unikátnímu umělci výtvarné historie, který má navždy vyhrazeno místo mezi velkými mistry. Projekce v uherskohradišťském kině začíná ve 20:00. Senioři a studenti mohou film zhlédnout za pouhých 90 Kč. Přibližte se Dalímu a jeho vlastním vesmírům a zjistěte jak se formovala nesmrtelnost génia!

Dokument začíná v roce 1929, který byl zásadním v Dalího kariéře a životě, protože se připojil k surrealistické skupině a setkal se s Galou a končí umělcovou smrtí v roce 1989.

Dalího rozjímání nad sebou samým, Gala, výprava za jeho díly, vztahy s rodinou - to vše nás, skrze obrazy a dokumenty, z nichž některé nebyly dříve publikovány, přivádí blíže k umělci, jemuž se podařilo vytvořit originální osobnost, která je sama o sobě uměleckým dílem. 

Na Dalího životní a umělecké pouti vyčnívá nad všechny místa Port Lligat s jediným stálým domácím ateliérem. Důležité je však rovněž Figueres, jeho rodné město, kde vytvořil své Dalí Theater-Museum, a hrad v Púbolu, který Dalí věnoval Gale na znamení své oddané lásky. Ale přirozeně i další města, především Paříž a New York jsou zásadní, a proto nejsou v dokumentu opomenuta.

 

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.