8. 11. 2018 | Jaromír Orel

Filmová Hlava plná snů britských Coldplay

Tiskové zprávy
Městská kina

Jedna z největších kapel současnosti se úplně poprvé podělí o svůj příběh! Zásadní dokument A Head Full Of Dreams mapuje neuvěřitelnou cestu Coldplay od skromných začátků až k postavení super hvězdy plnící stadiony.

Režisér Mat Whitecross používá ukázky z živých vystoupení a zákulisní záběry z významného světového turné A Head Full Of Dreams (Hlava plná snů) spolu s nikdy nezveřejnými archivními materiály pořízenými během 20 let existence skupiny. Kino Hvězda Uherské Hradiště film probítne společně s nespočtem dalších kin po celém světě v jediný den - ve středu 14. 11. od 20 hodin.

Film vedle sebe staví pompézní provedení ikonických skladeb jako Fix You nebo Viva La Vida s intimními momenty za scénou, které odhalují hluboké přátelství mezi členy kapely. Turné k albu Head Full Of Dreams se stalo třetím největším tour všech dob. Coldplay během něj hráli pro více než 5.5 milionu fanoušků po celém světě. České republice se ale vyhlo. Nyní mají příznivci skupiny možnost turné zažít prostřednictvím sestřihů, které se ve filmu střídají s exkluzivními archivními záběry. Režisér Mat Whitecross, oceňovaný za snímek Supersonic o Oasis, se se členy Coldplay setkal na univerzitě, ještě před tím než založili skupinu. Cestu Coldplay díky tomu zasvěceně zachycuje od úplných začátků, z londýnských barů až na největší pódia celého světa.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.