12. 4. 2013 | Jaromír Orel

Flamenco Hoy: Vášnivý tanec v ohni svůdné hudby

Tiskové zprávy
Flamenco Hoy v režii slavného filmaře Carlose Saury, které kino Hvězda nabídne ve čtvrtek 18. 4. od 20.00 hodin, přináší nevšední pohled na současné flamenco – úchvatný tanec, hudba nabitá energií a zpěv, při kterém se tají dech

Flamenco Hoy v režii slavného filmaře Carlose Saury, které kino Hvězda nabídne ve čtvrtek 18. 4. od 20.00 hodin, přináší nevšední pohled na současné flamenco – úchvatný tanec, hudba nabitá energií a zpěv, při kterém se tají dech. Diváci mají možnost proniknout do světa flamenca díky dvaceti nejtalentovanějším španělským umělcům nové generace v hudební režii známého pianisty Chano Domíngueze a choreografii Rafaela Estéveze a Naniho Panose. Diváci v Uherském Hradišti budou při vstupu do sálu přivítáni vinným aperitivem v ceně vstupenky.

Flamenco Hoy je prvním záznamem živého vystoupení režírovaným skvělým španělským filmařem Carlosem Saurou, držitelem mnoha ocenění z nejlepších světových festivalů, včetně Cannes, Berlína, Montrealu či San Sebastianu, a také několika nominací na Oscara. V geniální choreografii Rafaela Estéveze a Naniho Pañose, v níž se snoubí jak klasické taneční prvky několika stovek let staré tradice, tak práce s novými žánry, jako je jazz či soudobá hudba, se představí jedenáct vynikajících tanečnic a tanečníků. Promyšlená choreografie Rafaela Estéveze a Naniho Panose, jejímiž jednotícími prvky jsou vytrvalost a houževnatost, společně s jejich obšírnými znalostmi o historii flamenca a moderním školením, které zahrnuje i výuku baletu a současného tance, jejich výrazu propůjčuje bohatou a neopakovatelnou expresivitu, která se vryje do myslí diváků a navždy promění jejich chápání současného flamenca a toho, co dnes může nabídnout. Skladby a aranžmá skladatele Chano Domíngueze, španělského pianisty proslaveného po celém světě, který byl několikrát nominován na cenu Grammy, interpretují čtyři cantaores spolu s pěti skvělými muzikanty v čele s kytarovým virtuózem Antonio Reyem, několikanásobným vítězem řady důležitých kytarových soutěží.

Ve Flamenco Hoy se střetávají flamencové písně typu nana, sevillana, tango, petenera, farruca, saeta, fandango, guajira, malagueña, seguiriya, soleare, zambra, alegría a bulería, kterým Carlos Saura vtiskl své osobité pojetí světla a prostoru, tempa a pohybu. Aranžmá a skladby Chano Domíngueze a Antonio Reye, v nichž se setkává tradice s novými styly ovlivněnými hlavně jazzem, divákům otevírají dveře do samého nitra flamencové hudby. Flamenco Hoy mělo premiéru v Madridu, dále bylo uvedeno v Polsku a později též v Barceloně. V únoru 2012 se dostalo až do New Yorku, kde se hraje doposud a je považováno za jedno z nejlepších flamencových představení současnosti.

http://www.mkuh.cz
http://www.aerofilms.cz/filmy/film/?id=218

Flamenco Hoy de Carlos Saura: famózní tanec
čtvrtek 18. 4. 20.00 hod., kino Hvězda
vstupné: 150 Kč

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.