3. 12. 2018 | Jaromír Orel

Floriďan Chambers zúročí svých 35 let s blues v klubu Mír

Tiskové zprávy
Městská kina
Klub Mír

Klub Mír v Uherském Hradišti bude v sobotu 8. 12. od 20:30 hostit Seana Chamberse z Floridy, jehož britský Guitarist magazine zařadil mezi 50 nejlepších bluesových kytaristů 20. století.

Muž, který zasvětil celých 35 let svého života blues, na koncertě představí své čerstvé 7. album Welcome To My Blues, produkované Benem Elliottem, kte­rý nahrával i s Ericem Claptonem nebo Keithem Richardsem. V kontinentální Evropě se objevuje vůbec poprvé.

Rodák z Floridy Sean Chambers začal svou aktivní kariéru v roce 1998, když začal koncertovat s legendárním Hubertem Sumlinem. V tomto roce vydal také své sólové debutní album Strong Temptation. Všemu tomu však předcházelo dlouhých 15 let, kdy Chambers piloval svůj talent zpěváka a kytaristy a inspiroval se jmény jako Jimi Hendrix, Johnny Winter nebo Eric Clapton. Výrazně úspěšné bylo především Chambersovo předposlední sólové album "Trouble & Whiskey" (Trápení a whiskey), na něhož se snaží novinkou navázat.

Sean Chambers hraje především v klubech ve své rodné Floridě a na vybraných místech po Spojených státech. Objevil se ale už také ve Velké Británii, kde se jeho vystoupení setkalo s velkým ohlasem. Ve svém video-pozdravu pro Evropu Chambers uvedl: "V prosinci se já a moje kapela poprvé objevíme v kontinentální Evropě a odehrajeme zde celkem 9 koncertů. Už teď se opravdu hodně těšíme a věříme, že si příznivci blues naši dobře připravenou show, složenou převážně ze skladeb z nového a předposledního alba, opravdu užijí!"

Série bluesových koncertů, pořádaných Městskými kiny ale v prosinci nekončí. Už nyní se mohou příznivci žánru těšit na tasmánského čerta Roba Tognoniho (14. 2.) a Energit s Lubošem Andrštem, slavící 45. výročí od svého vzniku (7. 3.)

Koncertní sestava:

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.