11. 10. 2018 | Jaromír Orel

Free Cinema: tvůrčí víkend pro začínající filmaře

Tiskové zprávy
Městská kina

V sobotu 20. 10. a v neděli 21. 10. ovládne kino Hvězda Uherské Hradiště projekt Free Cinema určený především mladým filmařům. Hlavním programem bude dvoudenní workshop "Natoč si svůj film" (sobota i neděle od 10:00), který naváže na úspěšné uvedení během Letní filmové školy.

Bijásek přinese v sobotu od 15:00 filmy FAMU Malá a Bo Hai s úvodem Jiřího Forejta a v neděli ve stejný čas pásmo krátkých animovaných filmů Až po uši v mechu a jiné pohádky spojené s filmovou dílnou. Nabídku pro začínající filmaře uzavře v 17:00 program Free Cinema Films složený z rozborů úspěšných krátkých filmů mladých autorů, filmů vzniklých ve workshopu a mnoha užitečných rad.

Praktický workshop filmových profesí "Natoč si svůj film" provede účastníky všemi fázemi realizace filmu. Účastníci kurzu budou během projektového dne natáčet krátkou povídku, kapitolu z knihy, případně námět, se kterým sami přijdou. Vyzkouší si při tom práci s kamerou, zvukovou technikou, herectví a režii. Materiál, který studenti první den vytvoří, budou mít možnost během druhého dne sestříhat. Všichni si tak z kurzu odnesou krom zážitků a zkušeností ještě hotový krátký filmeček.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.