20. 12. 2013 | Josef Kubáník

Herci Slováckého divadla natočili hravou písničku a klip

Tiskové zprávy
Herci Slováckého divadla natočili písničku a klip s názvem Přeskočilo nám!. Je tak dalším kouskem skládanky kampaně k předplatnému na příští rok. Po vtipných videích divadelníci vsázejí na přiblížení mimořádně příjemné a přátelské atmosféry, jež ve Slováckém divadle vládne

Herci Slováckého divadla natočili písničku a klip s názvem Přeskočilo nám!. Je tak dalším kouskem skládanky kampaně k předplatnému na příští rok. Po vtipných videích divadelníci vsázejí na přiblížení mimořádně příjemné a přátelské atmosféry, jež ve Slováckém divadle vládne.

„Písnička je stejně hravá, stejně chytlavá a snad bude i stejně oblíbená, jako naši herci a celé divadlo,“ zamýšlí se ředitel divadla Igor Stránský, jenž se skákající přes švihadlo v lyžařských botách stal hlavní tváří celé kampaně. Hudba pochází z dílny uměleckého šéfa cimbálové muziky Harafica Petra Gablase, text napsali herci Josef Kubáník a David Vacke. Samotný videoklip natočil Antonín Reňák. „Nezapomenu na atmosféru po skončení jednoho představení, kdy jsme potřebovali natočit publikum poskakující do rytmu písničky. Vůbec jsem nečekal, že do toho diváci půjdou lidi s takovým nadšením. To se jen tak někde nevidí a přál bych to každému zažít,“ vzpomíná na nejdojemnější záběry z celého klipu jeho režisér. Jeden z autorů celé kampaně, herec Josef Kubáník jej doplňuje. „Chtěli jsme, aby to bylo také poděkování našim divákům. Bez nich a jejich přízně bychom nikdy nebyli tak úspěšní,“ připomíná.

Kromě zmiňovaných záběrů diváci nahlédnou do divadelního zákulisí a uvidí také, jak se samotná písnička natáčela ve studiu. Netradiční je také obsazení nástrojů. Vedle elektrických kytar a bicích zní ve skladbě i cimbál a klarinet. „Všechno to jsou ti nejlepší muzikanti, jaké jsem znal,“ říká autor hudby a zároveň i jedinečný cimbalista Petr Gablas a připomíná, že například za bicími seděl bubeník kapely Petra Bendeho Pavel Bříza. Skladbu Přeskočilo nám! uslyší diváci uherskohradišťské scény před začátkem každého představení ve foyer, zazní i na lednovém divadelním plese, videoklip je ke zhlédnutí zde:

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.