7. 10. 2013 | Josef Kubáník

Hercům Slováckého divadla přeskočilo

Tiskové zprávy
Je konec září. Dvojice herců se prohání na náměstí na běžkách, další se vesele koupou v kašně a ostatní si vykračují v ploutvích a skáčou u toho přes švihadlo. Na vše dohlíží ředitel divadla s tenisovou raketou a s lyžařskými botami na nohou

Je konec září. Dvojice herců se prohání na náměstí na běžkách, další se vesele koupou v kašně a ostatní si vykračují v ploutvích a skáčou u toho přes švihadlo. Na vše dohlíží ředitel divadla s tenisovou raketou a s lyžařskými botami na nohou. Právě takový obrázek se naskytl náhodným kolemjdoucím Masarykova náměstí v Uherském Hradišti. Divadelníci originálně odstartovali kampaň k předplatnému na rok 2014 a přiznali se: Přeskočilo nám!

„Ano, my v divadle jsme tak trochu blázni. Hrajeme si na Rychlé šípy, nebo na vodníky v Lucerně – zkrátka už dlouho se o nás říká, že nám přeskočilo,“ vysvětluje heslo kampaně ředitel divadla Igor Stránský, jenž je i hlavní tváří předplatného. „A přeskočí vlastně i našim divákům, kteří nám to všechno uvěří,“ dodává s tím, že diváci slovácké scény podobné hry milují a ti, jež ji neznají, mohou za herci do divadla zaskočit a strávit s nimi nejeden příjemný večer.

Publikum na náměstí ze začátku nevycházelo z údivu. „Nejdřív jsem si myslela, že se opravdu zbláznili,“ přiznává pětatřicetiletá Anna Sochorová. „Pak mě to ale začalo bavit a hned jsem si herce natočila na mobil a poslala manželovi,“ dodává se smíchem. A právě to byl hlavní záměr divadelníků. Aby se o jejich akci dozvědělo co nejvíc lidí. „Chtěli jsme natočit, co je v zahraničí velmi populární a oblíbené flash mob video, které by se rychle šířilo internetem a nám získalo nové fanoušky,“ prozrazuje jeden z autorů akce herec Josef Kubáník. Tříminutové video zachycující celou akci mohou uživatelé internetu poprvé zhlédnout v pondělí ráno, divadelníci je zveřejní nejenom na webu, ale i na facebooku, twitteru a dalších místech.

Slovácké divadlo se chlubí nejvyšším počtem předplatitelů mezi činoherními soubory v republice. Letos je navštěvuje přes 8100 abonentů a divadelníci věří, že originální kampaní osloví další.

Jak to na náměstí vypadalo, si můžete prohlédnout zde:

Divadelníci chtějí akcí upozornit i na šestici novinek, jež pro publikum na příští rok připravují. „Na své si přijdou milovníci psychologických dramat – pro ně nastudujeme slavnou Kočku na rozpálené plechové střeše, ti, kteří si oblíbili muzikály, potěší humorný příběh Utíkej, Nituško a dojde i na dvě české novinky,“ vyjmenovává dramaturgyně Slováckého divadla Iva Šulajová s tím, že jednou z nich je odvážná hra s názvem Pohřbívání aneb Zítra se bude pohřbívat všude o konci jednoho regionálního divadla, druhou pak Karlem Steigerwaldem zdramatizovaná Cena facky známého zlínského spisovatele a soudce Josefa Holcamana. „Velkým lákadlem bude i nové nastudování lechtivých Nebezpečných známostí a třešinkou na dortu bude bláznivá komedie s názvem Peklo v hotelu Westminster, jež naváže na 1+2=6 a stále populárnější Nájemníky,“ uzavírá dramaturgyně.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.