20. 9. 2018 | Jaromír Orel

Hitler versus Picasso: 1500 neznámých obrazů na plátně

Tiskové zprávy
Městská kina

Kino Hvězda Uherské Hradiště přichází s nabídkou trojice dokumentů, zabývajících se aktuálně nejzajímavějšími tématy výtvarného umění. V prvním z nich provede diváky Oscarový herec Toni Servillo na fascinující cestě mezi pěti současnými výstavami velkých a nacisty zapovězených umělců v New Yorku, Paříži, Nizozemsku a Německu.

Díla „zvrhlého umění“, která už neměla spatřit světlo světa, se konečně vrací do galerií. Díky vyjímečnému dokumentu Hitler versus Picasso budou představeny také divákům kina Hvězda, a to v úterý 2. 10. v 15:00 v rámci Bia Senior a ve středu 3. 10. ve 20:00 jako program ARTkina. Listopad přivane Van Gogha a prosinec Caravaggia.

Film plný unikátních archivů a pohnutých svědectví skládá příběh systematické destrukce a rabování – od osudu rodiny galeristů Bernheimerových, která skončila v koncentračním táboře, až po neuvěřitelnou kauzu Cornelia Gurlitta, syna nacistického kolaboranta a sběratele umění. Na 1500 děl, mezi nimiž nechyběly dosud neznámé obrazy Picassa nebo Moneta, bylo odhaleno teprve v roce 2010 a jejich cena byla vyčíslena na více než milion eur. Fascinujících snímek o jejich osudech okouzlil odbornou kritiku i veřejnost.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.