31. 1. 2020 | Jaromír Orel

Horské vody Jeseníků objektivem Jiřího Kalabise

Tiskové zprávy
Městská kina
Výstavy

Díky výstavě fotografií Jiřího Kalabise nazvané Fotografie pro Vincence Priessnitze se mohou diváci ve foyer kina Hvězda Uherské Hradiště seznámit se stále se rozrůstajícím souborem převážně abstraktních snímků, jejichž obsahem jsou výtvarně zaměřené pohledy do horské vody Jeseníků.

Jiří Kalabis pracoval v divadle v Šumperku a v první polovině 90. let jako fotograf a vedoucí propagace také ve Slováckém divadle v Uh.Hradišti. Kalabis je také tvůrcem úspěšných keramických dekorů a spoluzakladatelem Muzea Tupeské keramiky. Výstava jeho snímků bude ve Hvězdě k vidění od 3. do 29. února.

Motto výstavy:

Vincenc Priessnitz předal všem lidem své schopnosti a vybudoval základy vodoléčby. Dokázal, že průzračná jesenická voda, pobyt na horském vzduchu a slunci léčí. Tyto tři věci zároveň umocňují jedinečnou krásu Jeseníků, kterou je možno zahlédnout i v drobných detailech tekoucí vody. Rád tuto krásu vyhledávám, brodíce se vodou jesenických potoků a říček. O to, co tam zahlédnu, se rád podělím. Pohledy do sluncem prozářené vody probouzí fantazii a dávají pocítit krásu. A mnohdy nemusí ani svítit slunce. I krása léčí…

Jiří Kalabis (* 1961)

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.