23. 6. 2013 | Hana Hanáčková a Miroslava Čápová

Hradišťské sluníčko se ohlíží...

Tiskové zprávy
... a počítá, koho letos potěšilo. Určitě v prvé řadě 298 čerstvě pasovaných prvňáčků, kteří krom poklepaní mečem od opravdického krále, prince či královny písmenek získali za odměnu knížku pro prvňáčka

Hradišťské sluníčko se ohlíží a počítá, koho letos potěšilo. Určitě v prvé řadě 298 čerstvě pasovaných prvňáčků, kteří krom poklepaní mečem od opravdického krále, prince či královny písmenek získali za odměnu knížku pro prvňáčka. Je to kniha Radka Malého a ilustrátorky Alžběty Skálové Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky a děti si ji opravdu za první rok školní docházky zaslouží - vždyť se naučily psát, počítat i číst ! Někteří z prvňáčků si už stihli vyřídit vlastní průkaz do knihovny a vyzkoušet si, jak je prima kamarádit se s tolika knížkami.

Sluníčko určitě pobavilo několik desítek malých posluchačů čtených večerníčků, které byly připraveny po celý týden po vzoru Bedřicha Beneše Buchlovana na trávníčku u knihovny, kde postupně během celého týdne byly přečteny dvě desítky pohádek. A my moc a moc děkujeme hercům Slováckého divadla Alžbětě Kynclové, Anně Pospíchalové, Davidu Vackemu, Andree Nakládalové i Vladimíru Doskočilovi - jejich kultivovaný přednes kouzlo pohádek umocnil a děti ani nedutaly. Naše díky patří také trubačům Slovácké ZUŠ - Adame a Františku, bez večerníčkovské znělky by žádný večerníček nebyl úplný!

Pro ty děti, které nemohly přijít na podvečerní čtení, jsme připravili i dopoledníček, letos s profesorem místní UMPRUM Františkem Petrákem, kterému nedávno vyšla knížka Kamarádi z abecedy. Jeho veselé ilustrace doplňují písmenkové básničky Radka Malého a jsou vhodné pro předškoláčky. Děti mateřské školy tak mohly poznat ilustrátora i jeho Teatro Pimprle a nakonec si zkusit s loutkami namalovat obrázky.

Sluníčko jistě potěšilo i čtyřicítku mladých začínajících autorů - snad budoucích výtvarníků, novinářů, básníků a věříme, že ani ty děti, jejichž práce nebyly oceněny, nepřestanou psát či kreslit. Vždyť už po prázdninách na ně čeká nová soutěž Píšu povídky, píši básně, je mi těžko, je mně krásně...

A úplně nakonec Hradišťské sluníčko připomíná dětem i dospělým, že prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení ! Vězte, že na vás čeká řada knižních novinek, které si můžete přibalit do baťůžků na tábor, k moři i babičce, a když se budete o prázdninách nudit, knihovna je otevřena pro všechny ! Máme otevřeno v pondělí a čtvrtek od 8.00 do 18.00, ve středu od 12.00 do 16.00 a v pátek od 8.00 do 16.00. Těšíme se na vás !

Hradišťské sluníčko si dovoluje poděkovat všem těm, kteří náš malý festival k podpoře dětského čtení podpořili. Jsou mezi nimi porotci výtvarné i literární soutěže, herci Slováckého divadla, učitelé, trubači... Dále děkuje Městu Uherské Hradiště, Krajince zdravé výživy za občerstvení dětí při večerníčcích, Hukvaldské heraldické galerii za výstavu a povídání o erbech, děkuje i dárcům knižních odměn pro výherce soutěží.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.