22. 11. 2018 | Jaromír Orel

Hvězdu zaplaví dětský filmový festival Malé oči

Tiskové zprávy
Městská kina

Pátý ročník dětského filmového festivalu Malé oči doputuje po Praze, Prostějovu, Zábřehu na Moravě a Jihlavě také do Uherského Hradiště. Od čtvrtka 29. 11. do neděle 2. 12. tady kino Hvězda nabídne krom spousty zábavných (i poučných) filmů pro děti také interaktivní prohlídku zákulisí kina "Kino všemi smysly" a minifestival IQ Play s hrami, hlavolamy a stavebnicemi.

V neděli bude od 15:00 ve Hvězdě probíhat autogramiáda a čtení z nové dvojjazyčné kiny Dráček s autorem Peterem Rochem a herci Davidem Vackem a Pavlínou Hejcmanovou.

Festival přinese výjimečně pestrou nabídku filmů pro děti. Hvězda zahraje očekávanou českou pohádku Čertí brko, divácky úspěšná Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny i pokračování nestárnoucí klasiky Pat a Mat: Zimní radovánky. Po skončení podařeného českého dokumentu Planeta Česko (29. 11. 16:00) se budou diváci moci těšit na naučný kvíz přírodovědného centru TRNKA při Domě dětí a mládeže Uherské Hradiště pro děti i dospělé. Ten zábavnou formou osvěží znalosti zajímavostí a rekordů české přírody. Každý správně vyluštěný kvíz bude odměněn drobnou cenou.

Mezi speciální projekce patří nové pásmo od Anifilmu Karkulka a sedm trpaslíků (1. 12. 14:00). Tradiční i nové pohádky, jak je neznáme, zpracovali autoři z řad nastupující generace domácích animátorů. Pásmo Pragueshorts dětem (1. 12. 15:30) představí nejlepších deset krátkých animovaných filmů z České republiky, Litvy, Estonska, Švédska a Německa, vybraných dětským dramaturgickým týmem. Klasické české krátké pohádky zastoupí pásmo Čertovné pohádky (2. 12. 15:30). Všechna pásma jsou vhodná pro děti od 4 let.

Foyer kina zaplní putovní hravá výstava IQ Play, na které budou k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Od 29. 11. až do 5. 12. budou zájemcům všech generací za mírný poplatek k dispozici vždy od 13 do 20 hodin. Pro zvídavé malé oči Městská kina připravila interaktivní prohlídku zákulisí kina, nazvanou Kino všemi smysly. V sobotu 1. 12. a v neděli 2. 12. od 13:00 se může zúčastnit veřejnost; školy a družiny se na ni mohou vydat po domluvě ve všední dny. Pro šikovné děti bude připraveno zábavné výtvarné odpoledne Malovásku (neděle 2. 12. 14:00). Děti si v něm vyzdobí trička, kalhoty, sukýnky nebo tašky spoustou různých malých i velkých očí pomocí připravených originálních razítek.

Příjemné odpoledne mohou děti a rodiče prožít také díky čtení z dvojjazyčné knihy Dráček / Little Dragon Petera Roche, spojeným s autogramiádou (neděle 2. 12. 15:00). Novinková dvojjazyčnou knížka britského autora, žijícího nedaleko Uherského Hradiště, vyšla s ilustracemi japonské autorky Saki a v českém překladu Kateřiny Hilské.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.