31. 1. 2013 | Ivan Vacke

Inscenace "3 strážníci" už podruhé ve Vídni

Tiskové zprávy
Slavná trojice Jiří Voskovec, Jan Werich a Jaroslav Ježek strávili v emigraci pěknou řádku let. Prvně jmenovaný ze všech nejvíce, poněvadž se po konci války odmítal natrvalo vrátit do Československa a v USA zůstal až do své smrti. Zdá se že toulavé boty postihly i inscenaci "3 strážníci", která se zmíněnou autorskou trojicí zabývá

Slavná trojice Jiří Voskovec, Jan Werich a Jaroslav Ježek strávili v emigraci pěknou řádku let. Prvně jmenovaný ze všech nejvíce, poněvadž se po konci války odmítal natrvalo vrátit do Československa a v USA zůstal až do své smrti. Zdá se že toulavé boty postihly i inscenaci "3 strážníci", která se zmíněnou autorskou trojicí zabývá. Ve středu 30. ledna totiž již podruhé herci Slováckého divadla Pavel Majkus, Petr Čagánek, David Vaculík a hosté Ivo Kučera a Jiří Wilka, zavítali do Rakouska, aby české menšině ve Vídni zahráli  příběh plný hudby a emocí. Poprvé tomu tak bylo vloni na podzim, kdy umělecké výkony obdivovali návštěvníci proslulé scény Theather Brett. Tentokrát byli diváky studenti české školy Komenský a usadili se v hledišti divadelního sálu jmenovaného vzdělávacího komplexu. Slova obdivu z úst vedení školy a pedagogů byla velkou odměnou a nabídka k další spolupráci zapůsobila jako sladká šlehačka na dortu. Příběh Jaroslava Ježka a V+W má velký generační záběr. U staršího publika vyvolává vzpomínky na mládí a mladším generacím zase vysílá zprávu, že pop-muzic 30 a 40 let je nesmrtelná. Všechny generace pak spojí emotivně prezentovaný životní příběh významné autorské trojice. Nejbližší hradišťská repríza je plánována až na květen,  "3 strážníci" jsou totiž stále na cestách.

3 strážnící

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.